.

Dr. YANARAL Kimdir

single-img
Üroloji Uzmanı, Böbrek, Prostat, Mesane, Üretra Hastalıkları, Çocuk Ürolojisi

Doç. Dr. Fatih YANARAL

Doç. Dr. Fatih Yanaral tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümünde tamamladı. Ardından üroloji ihtisasını Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak Üroloji Uzmanı oldu. Ulusal-merkezi yapılan sınavı başarı ile geçerek Türk Üroloji Yeterlilik Sertifikası almaya hak kazandı. Siirt Devlet Hastanesi’nde Üroloji Uzmanı olarak mecburi hizmetini yaptı. Yapılan başasistanlık sınavını derece ile kazandı ve Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji Uzmanı (Başasistan) olarak çalıştı. Daha sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başladı ve bu kurumda Doçent ünvanı aldı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Eğitim Görevlisi olarak görev yaptı.

2017-2018 yıllarında görevlendirme ile Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Robotik radikal prostatektomi operasyonlarını başarı ile gerçekleştirdi.

2018 yılında University Medical Center Hamburg Eppendorf, Almanya’da rekonstrüktif üroloji alanında eğitim aldı.

Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi ve kitap bölüm yazarlıkları bulunmaktadır. Ülkemizde üroloji alanında önde gelen bilimsel dergilerinden olan Yeni Üroloji Dergisi’nde Editörlük ve Journal of Reconstructive Urology dergisinde Editör Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Doç. Dr. Fatih Yanaral Memorial Şişli Hastanesinde çalışmaktadır.